To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,207 - 2/9/24 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 792 |
| User: | tomoyan596 |
| Brand: | Team SD (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Team 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | TeamGroup 128GB microSDXC Class10 UHS-I U3 V30 A on Pi Zero WH |
| Test #79,206 - 2/9/24 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | tomoyan596 |
| Brand: | Toshiba SD (SA128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Toshiba SA128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KIOXIA EXCERIA 128GB microSDXC Class10 UHS-I U1 on Pi Zero WH |
| Test #79,205 - 2/9/24 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #79,204 - 2/9/24 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 3,699 |
| User: | kist |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,202 - 2/9/24 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 6,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Leven JS300 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Leven JAJS300M240C |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #79,198 - 2/9/24 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 7,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD basic |
| Test #79,197 - 2/9/24 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #79,196 - 2/9/24 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,067 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sams sd on Pi4 |
| Test #79,195 - 2/9/24 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #79,194 - 2/9/24 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 11,387 |
| User: | EZTEQ |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Partriot P300 128GB on Pi 5 using SETMSPACE M2 Adapter USB3 |
| Test #79,191 - 2/9/24 1:16 am | |
|---|---|
| Score: | 6,127 |
| User: | ned |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS480G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 500 ssd |
| Test #79,190 - 2/9/24 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 544 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #79,189 - 2/8/24 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,549 |
| User: | karaisko |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,186 - 2/8/24 8:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Pi-1 |
| Test #79,184 - 2/8/24 7:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #79,183 - 2/8/24 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi5 samsung 256GB USB |
| Test #79,182 - 2/8/24 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG Gammix S70 Blade |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData GAMMIXS70BLADE |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | domr |
| Test #79,181 - 2/8/24 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG Gammix S70 Blade |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData GAMMIXS70BLADE |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | some discription |
| Test #79,180 - 2/8/24 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU QEMUHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | VM on HP EliteDesk G5 800 Mini |
| Test #79,178 - 2/8/24 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |