To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,972 - 1/22/24 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 31,508 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Skylake Platform |
| Device: | Samsung MZNTY128HDHP-00000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | unknown SSD on i5-6200U |
| Test #77,971 - 1/22/24 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 5 weeeeee |
| Test #77,969 - 1/22/24 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 47,286 |
| User: | km |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Inland TN320 256GB NVME on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 V1.1 PIP |
| Test #77,968 - 1/22/24 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 6,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Inland TN320 256GB NVMe on Pi 4 using Argon ONE NVMe expansion |
| Test #77,967 - 1/22/24 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk i100 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SSDi10016GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Sandisk 16GB SSD with USB 3.0 to Sata adapter |
| Test #77,966 - 1/22/24 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 7,962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WDS250G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #77,963 - 1/22/24 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,014 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #77,955 - 1/22/24 1:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso SSD 512GB |
| Test #77,954 - 1/22/24 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,206 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Sandisk |
| Test #77,952 - 1/22/24 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Test raspberry pi 3B+ con ADATA 32 Blue |
| Test #77,949 - 1/22/24 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,128 |
| User: | DAST |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Pi4-SD Card |
| Test #77,946 - 1/22/24 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk Cruzer |
| Class: | USB Flash |
| Note: | MISC USB |
| Test #77,943 - 1/22/24 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 6,165 |
| User: | DAST |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso JAJM600M128C |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | DAST |
| Test #77,938 - 1/21/24 11:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,235 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ls |
| Test #77,936 - 1/21/24 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Test raspberry pi 3B+ con Kingston 32 |
| Test #77,935 - 1/21/24 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,412 |
| User: | kinglocar |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | usb3 Mokin 125gb |
| Test #77,934 - 1/21/24 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | unknown |
| Test #77,932 - 1/21/24 7:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,960 |
| User: | km |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-1000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SK Hynix Gold P31 1TB NVME on Raspberry Pi 5 4GB using Geekworm X1001 V1.1 PIP |
| Test #77,931 - 1/21/24 6:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,127 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD8SBAT128G1122 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asdf |
| Test #77,930 - 1/21/24 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | hh |