To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,934 - 1/21/24 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | unknown |
| Test #77,932 - 1/21/24 7:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,960 |
| User: | km |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-1000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SK Hynix Gold P31 1TB NVME on Raspberry Pi 5 4GB using Geekworm X1001 V1.1 PIP |
| Test #77,931 - 1/21/24 6:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,127 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD8SBAT128G1122 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asdf |
| Test #77,930 - 1/21/24 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | hh |
| Test #77,928 - 1/21/24 6:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #77,921 - 1/21/24 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Pro |
| Test #77,919 - 1/21/24 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,707 |
| User: | JMo |
| Brand: | Transcend ESD300 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GESD310C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi5 with Transcend USB |
| Test #77,915 - 1/21/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #77,914 - 1/21/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,867 |
| User: | JMo |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | JMo Pi5 |
| Test #77,912 - 1/21/24 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 956 |
| User: | LeoColman |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro UHS-L on PI 3B |
| Test #77,911 - 1/21/24 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro-SD |
| Test #77,910 - 1/21/24 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #77,909 - 1/21/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,036 |
| User: | JMo |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 with Samsung Pro SD Card |
| Test #77,908 - 1/21/24 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO SSD on Pi 5 using Geekworm X1001 adapter |
| Test #77,907 - 1/21/24 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #77,905 - 1/21/24 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,078 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,904 - 1/21/24 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,903 - 1/21/24 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,726 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #77,901 - 1/21/24 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,153 |
| User: | sglorch |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SC32G on RPI 3B+ |
| Test #77,900 - 1/21/24 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card |