To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,898 - 1/21/24 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Pro 2500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDSC2BF480A5 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | external-ssd |
| Test #77,897 - 1/21/24 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | ddfuck |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | AB350M |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | fuckup |
| Test #77,894 - 1/21/24 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,967 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS128GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #77,893 - 1/21/24 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Test #77,891 - 1/21/24 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 256 |
| Test #77,890 - 1/21/24 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #77,887 - 1/21/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 7,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sam 1G usb |
| Test #77,886 - 1/21/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,885 - 1/21/24 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 9,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Exteme Portable SSD 1TB |
| Test #77,884 - 1/21/24 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Netac SD8G |
| Class: | C10 |
| Test #77,883 - 1/21/24 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 4,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | AML-S905X-CC V2 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #77,882 - 1/21/24 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 32GB 3D NAND |
| Test #77,881 - 1/21/24 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 32GB 3D NAND |
| Test #77,878 - 1/21/24 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 8,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU 650NS38 with 52pi NAS case |
| Test #77,877 - 1/21/24 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 3,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN720 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN720SDAPNTW-512G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 usb nvme |
| Test #77,876 - 1/21/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 3,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN720 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN720SDAPNTW-512G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TEST USB NVME rpi5 |
| Test #77,875 - 1/21/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 8,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1st |
| Test #77,874 - 1/21/24 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,256 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | testmm |
| Test #77,873 - 1/21/24 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 19,510 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG5AZNT256GLAKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 111 |
| Test #77,871 - 1/21/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,161 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |