To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,582 - 1/16/24 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,179 |
| User: | slt |
| Brand: | Apple TS Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Apple SSDTS128E |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #77,581 - 1/16/24 3:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,189 |
| User: | slt |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Rasperry PI3 Model B Domoticz |
| Test #77,578 - 1/16/24 1:33 am | |
|---|---|
| Score: | 13,942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Wyse 5470 |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV256GNVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,577 - 1/16/24 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 813 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (N/A) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Kingston N/A |
| Class: | C10 |
| Test #77,576 - 1/16/24 12:33 am | |
|---|---|
| Score: | 2,893 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | T5 ext4 |
| Test #77,575 - 1/16/24 12:23 am | |
|---|---|
| Score: | 5,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS480G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #77,574 - 1/15/24 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SP adapter using a ELUTENG 2.5 SATA to USB 3.0 Adapter |
| Test #77,573 - 1/15/24 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,058 |
| User: | Stylesoftware |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi 5 - Generic 256MB NVME |
| Test #77,572 - 1/15/24 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SSDNS100512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd on pi4 just so |
| Test #77,571 - 1/15/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,568 - 1/15/24 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | MrFrumble |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 |
| Test #77,566 - 1/15/24 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #77,564 - 1/15/24 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #77,563 - 1/15/24 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 500GB |
| Test #77,562 - 1/15/24 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #77,560 - 1/15/24 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #77,558 - 1/15/24 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba |
| Test #77,556 - 1/15/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sandisk extreme 16gb pi 0 |
| Test #77,555 - 1/15/24 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,554 - 1/15/24 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |