To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,233 - 1/8/24 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,552 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #77,229 - 1/8/24 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 867 |
| User: | cowcabob |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | Samsung 8gb microsd card Raspberry pi 5 |
| Test #77,225 - 1/8/24 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 86,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core |
| Board: | Z490 Extreme4 |
| Device: | Corsair MP600CORE |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Momasa |
| Test #77,224 - 1/8/24 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | RPi 4 Samsung SD |
| Test #77,223 - 1/8/24 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCD) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk AFGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD-Card on Pi Zero 2 |
| Test #77,222 - 1/8/24 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 14,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | [A |
| Test #77,221 - 1/8/24 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 8,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 Evo on Pi 4 using Sata to USB-Adapter |
| Test #77,219 - 1/8/24 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi5 |
| Test #77,218 - 1/8/24 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,062 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #77,217 - 1/8/24 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 5,150 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | raspi4 |
| Test #77,216 - 1/8/24 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 7,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspi4 |
| Test #77,214 - 1/8/24 4:14 am | |
|---|---|
| Score: | 14,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,213 - 1/8/24 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,208 - 1/7/24 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi3 with Samsung 16GB MicroSD |
| Test #77,207 - 1/7/24 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware VirtualS |
| Class: | Virtual |
| Test #77,206 - 1/7/24 7:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,202 - 1/7/24 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card 64GB |
| Test #77,200 - 1/7/24 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,054 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi4 USB3 SSD AB6D |
| Test #77,198 - 1/7/24 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,202 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #77,195 - 1/7/24 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,834 |
| User: | kayanite |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (D9D16) |
| Board: | Radxa Zero 2 |
| Device: | Foresee D9D16 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Radxa Zero 2 Pro eMMC |