To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,194 - 1/7/24 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pny 32gb |
| Test #77,192 - 1/7/24 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme test 3 |
| Test #77,191 - 1/7/24 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SDCard 32GB |
| Test #77,189 - 1/7/24 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 9,029 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD Plus using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #77,188 - 1/7/24 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #77,181 - 1/7/24 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,180 - 1/7/24 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 8,599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goldenfir 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Goldenfir SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,176 - 1/7/24 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 26,521 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Microsoft Azure Virtual Hard Disk |
| Board: | Microsoft Virtual Machine |
| Device: | Microsoft VirtualDisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | Non Pi |
| Test #77,175 - 1/7/24 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 12,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN5702TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,174 - 1/7/24 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #77,173 - 1/7/24 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 743 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi5 |
| Test #77,172 - 1/7/24 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 41,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Microsoft Azure Virtual Hard Disk |
| Device: | Microsoft VirtualDisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | WSL on a NVME |
| Test #77,171 - 1/7/24 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #77,168 - 1/7/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 5,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | utfg |
| Test #77,166 - 1/7/24 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 14,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #77,164 - 1/7/24 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 6,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red SN700 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC RedSN7001000GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD NVME |
| Test #77,160 - 1/7/24 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 20,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG30ZMT128GTOSHIBA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #77,159 - 1/7/24 12:08 am | |
|---|---|
| Score: | 7,297 |
| User: | kayanite |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Radxa Zero |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Radxa-Zero-emmc |
| Test #77,158 - 1/6/24 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 853 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card on Rpi 3B |
| Test #77,157 - 1/6/24 9:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,508 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ki |