To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,156 - 1/6/24 9:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssdusb |
| Test #77,155 - 1/6/24 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #77,153 - 1/6/24 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD970EVO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 Evo Plus on Pi 4 using Icy Box with default USB-C to USB-A cable |
| Test #77,151 - 1/6/24 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC611 M.2 NVMe |
| Board: | 20Y1CTO1WW |
| Device: | SKHynix HFS512GD9TNI-L2B0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | p14s test wd |
| Test #77,150 - 1/6/24 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung pro plus on pi4 |
| Test #77,149 - 1/6/24 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test opi5 benez |
| Test #77,148 - 1/6/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,147 - 1/6/24 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,190 |
| User: | kayanite |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Radxa ZERO 3 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | radxa-zero-III-emmc |
| Test #77,145 - 1/6/24 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 |
| Test #77,144 - 1/6/24 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd pro |
| Test #77,143 - 1/6/24 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #77,142 - 1/6/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 907 |
| User: | sandmann0187 |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usn stick 32gb on pi4 |
| Test #77,141 - 1/6/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card 128GB - 63 |
| Test #77,140 - 1/6/24 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,951 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDHII120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,139 - 1/6/24 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk A2 Class 10 V30 U3 64Gb |
| Test #77,137 - 1/6/24 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme II SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SDSSDHP128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pihole |
| Test #77,135 - 1/6/24 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #77,134 - 1/6/24 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 26,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | opi |
| Test #77,133 - 1/6/24 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SA400S37/240G on Rpi 3B using JMicrto USB adapter |
| Test #77,132 - 1/6/24 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | derp |