To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,132 - 1/6/24 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | derp |
| Test #77,129 - 1/6/24 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 9,061 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVO |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,128 - 1/6/24 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 7,791 |
| User: | FluffyChicken |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 1GB - Pi5 - ASM1051E/1053E USB3-SATA |
| Test #77,126 - 1/6/24 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 6,599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Verbatim Vi550S3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | . |
| Test #77,124 - 1/6/24 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 5,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | ASMedia T2360NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,120 - 1/6/24 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 20,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Walram 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Walram 1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Walram 1TB |
| Test #77,118 - 1/6/24 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #77,115 - 1/6/24 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,951 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,113 - 1/6/24 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 991 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 1000X |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar 6aLHQ |
| Class: | C10 V60 U3 |
| Test #77,112 - 1/6/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #77,107 - 1/6/24 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #77,104 - 1/6/24 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 14,488 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 Evo 500GB on Raspberry Pi 5 using Mediasonic HDM-U31C USB 3.1 to SATA adapter |
| Test #77,103 - 1/6/24 3:31 am | |
|---|---|
| Score: | 6,964 |
| User: | km |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY CS900 120GB on Raspberry Pi 5 using WEme USB 3.0 to SATA adapter |
| Test #77,101 - 1/6/24 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 13,676 |
| User: | km |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY CS900 120GB on Raspberry Pi 5 using Mediasonic HDM-U31C USB 3.1 to SATA adapter |
| Test #77,100 - 1/6/24 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 7,758 |
| User: | jgrojasx |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO 860 on PI4 4GB. using Sat To USB ORICO-2139U3 Adapter |
| Test #77,099 - 1/6/24 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,603 |
| User: | Test |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | cd /boot |
| Test #77,098 - 1/6/24 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,095 - 1/5/24 11:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,206 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #77,093 - 1/5/24 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,089 - 1/5/24 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,022 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | OrangePi Win-Win Plus |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |