To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #76,913 - 1/3/24 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung - Model: EB1QT 32 Gb |
| Test #76,912 - 1/3/24 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 13,944 |
| User: | jfp |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 + 960 EVO 256GB(usb) |
| Test #76,908 - 1/3/24 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,423 |
| User: | root |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY Pro Elite UHS-I A1 V30 64GB on Raspberry Pi5b 8GB |
| Test #76,906 - 1/3/24 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ScanDisk Extreme Pro 64GB A2 |
| Test #76,902 - 1/2/24 10:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #76,900 - 1/2/24 8:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | SunFounder |
| Test #76,899 - 1/2/24 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,536 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk MicroSD |
| Test #76,898 - 1/2/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | micro netac |
| Test #76,897 - 1/2/24 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,145 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | m2ssd |
| Test #76,896 - 1/2/24 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #76,895 - 1/2/24 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,002 |
| User: | compyng |
| Brand: | Samsung eMMC (DUTB4) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung DUTB4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | libre renegade with 128GB eMMC module |
| Test #76,894 - 1/2/24 4:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend MTE400S 256 GB on PI 5 using Pineberry PI HatDrive Top |
| Test #76,893 - 1/2/24 3:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | unknown sd card \_()_/ |
| Test #76,891 - 1/2/24 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston ASTC |
| Class: | C10 |
| Test #76,890 - 1/2/24 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #76,889 - 1/2/24 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,536 |
| User: | aaa |
| Brand: | Plextor PX Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Plextor PX-256M5S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #76,886 - 1/2/24 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 512 |
| Test #76,885 - 1/2/24 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | I know what it is, this is just for me, not realy caring to share |
| Test #76,884 - 1/2/24 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,027 |
| User: | ECrules! |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | red and gold sd card |
| Test #76,883 - 1/2/24 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,285 |
| User: | healthycabinet |
| Brand: | PNY CS2230 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS22301TBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNY CS2230 SSD on Pi 5 using using SHE-C325 Pro USB adapter |