To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #76,883 - 1/2/24 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,285 |
| User: | healthycabinet |
| Brand: | PNY CS2230 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS22301TBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNY CS2230 SSD on Pi 5 using using SHE-C325 Pro USB adapter |
| Test #76,882 - 1/2/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #76,881 - 1/2/24 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 7,850 |
| User: | ADATA 256GB NVme |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA NVme 256GB on RPi 4 using JMicron Adapter |
| Test #76,880 - 1/2/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisc on Pi 4 |
| Test #76,879 - 1/2/24 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi5 microSD Sandisk 128gb |
| Test #76,878 - 1/2/24 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25E2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #76,877 - 1/2/24 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD40NMZW-11GX6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #76,876 - 1/2/24 9:51 am | |
|---|---|
| Score: | 11,873 |
| User: | TerryM |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 850 EVO 500GB |
| Test #76,874 - 1/2/24 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | External Drive Samsung on Odroid using Kodak(Sony) SD Card |
| Test #76,873 - 1/2/24 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk 16gb |
| Test #76,869 - 1/2/24 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #76,868 - 1/2/24 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 23,550 |
| User: | axl |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | axl-orangepi |
| Test #76,866 - 1/2/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #76,864 - 1/2/24 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #76,863 - 1/2/24 12:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk class10 SD card on pi3b+ |
| Test #76,862 - 1/1/24 6:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #76,861 - 1/1/24 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! microSD 64GB on Pi 5 |
| Test #76,859 - 1/1/24 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Ladi SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #76,856 - 1/1/24 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,513 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS240GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #76,853 - 1/1/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |