To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #76,786 - 12/31/23 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB on Pi 4 |
| Test #76,784 - 12/31/23 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston |
| Test #76,782 - 12/31/23 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 3,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,779 - 12/31/23 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi Kingston SD card |
| Test #76,778 - 12/31/23 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi 5 Kingston SSD |
| Test #76,777 - 12/31/23 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,776 - 12/31/23 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 3,053 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #76,774 - 12/31/23 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 618 |
| User: | sd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #76,773 - 12/31/23 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | pizero2w sandisk 32gb classic 10 |
| Test #76,772 - 12/31/23 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | C10 |
| Note: | Kingston |
| Test #76,771 - 12/31/23 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 17,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #76,770 - 12/30/23 10:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 23,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN740SDDPTQD-1T00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 970 Pro on Orangepi 5 |
| Test #76,767 - 12/30/23 9:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 23,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi Kisgston ssd |
| Test #76,764 - 12/30/23 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #76,763 - 12/30/23 5:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision C100 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-C100120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Hikvision SSD on RPi3 B |
| Test #76,762 - 12/30/23 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 622 |
| User: | compyng |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | pi 3b |
| Test #76,761 - 12/30/23 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Hitachi HTS541010A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | [B |
| Test #76,760 - 12/30/23 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,647 |
| User: | anon |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | firstNVMe |
| Test #76,754 - 12/30/23 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData OEM M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | AData SM2P41C3NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sm2p41 |
| Test #76,753 - 12/30/23 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD |