To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #76,752 - 12/30/23 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,348 |
| User: | compyng |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JE4S5) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung JE4S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | libre renegade with samsung pro endurance sd card |
| Test #76,750 - 12/30/23 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 27,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Plus + Kingston 256GB SSD NVMe M.2 |
| Test #76,748 - 12/30/23 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 3,885 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #76,747 - 12/30/23 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #76,746 - 12/30/23 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 4,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #76,745 - 12/30/23 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SP900 |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | AData SP900 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SP900 on TinkerBoard |
| Test #76,744 - 12/30/23 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 6,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | 32Gb CM4 EMMC |
| Test #76,743 - 12/30/23 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 3,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #76,742 - 12/30/23 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 9,112 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Hitachi HTS545050A7E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #76,741 - 12/30/23 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 8,378 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Hitachi HTS541010A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #76,739 - 12/30/23 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,893 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | [A |
| Test #76,734 - 12/30/23 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,758 |
| User: | Peardox |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZVLQ1T0HBLB-00B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi4 good USB3 |
| Test #76,732 - 12/30/23 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi-01-pve failed install with fast sd run2 |
| Test #76,731 - 12/30/23 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #76,728 - 12/30/23 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #76,727 - 12/30/23 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 5,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RZEE |
| Test #76,726 - 12/30/23 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 635 |
| User: | compyng |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Some SD card on a Libre Renegade |
| Test #76,725 - 12/30/23 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 11,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | usbssd |
| Test #76,724 - 12/30/23 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 6,706 |
| User: | Me |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend TS32GMSA370S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Me3 |
| Test #76,722 - 12/30/23 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 8,632 |
| User: | huiytg\] |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT1000BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | hiu |