To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #76,721 - 12/30/23 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 18,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware Virtualdisk |
| Class: | Virtual |
| Test #76,719 - 12/30/23 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | externalssd |
| Test #76,718 - 12/30/23 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 3,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,716 - 12/30/23 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #76,713 - 12/30/23 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 3,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Ultimate 128 GB UHS-I C10 A2 V30 |
| Test #76,712 - 12/30/23 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,061 |
| User: | TunzaFun |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SiliconPower 128GB 3D-NAND A1 PRO on rPi 5 4GB |
| Test #76,711 - 12/30/23 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | san disk extrem pro 64 |
| Test #76,710 - 12/30/23 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 6,229 |
| User: | OFreddy |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SA400S37/240G on Pi 4B using reconnect USB3-SATA adapter |
| Test #76,709 - 12/30/23 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 5,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk SD Extreme Pro 64 GB |
| Test #76,705 - 12/29/23 11:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 32g |
| Test #76,703 - 12/29/23 10:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #76,702 - 12/29/23 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | USB3 external pi 5 |
| Test #76,701 - 12/29/23 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | orangepi-sun-usb |
| Test #76,700 - 12/29/23 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | evo plus 64GB pi 5 |
| Test #76,699 - 12/29/23 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Brauni |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SD 64GB on Pi 4 |
| Test #76,698 - 12/29/23 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Indiedroid Nova |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | a |
| Test #76,697 - 12/29/23 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SN256 on Raspberry Pi 5 |
| Test #76,696 - 12/29/23 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk High Endurance SDXC GN6IA 64GB on Pi 5 |
| Test #76,695 - 12/29/23 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,226 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4test |
| Test #76,694 - 12/29/23 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi400test |