To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,979 - 8/15/22 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 7,444 |
| User: | tompayne |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Startech on USB3 on Inland 128GB SATA SSD |
| Test #61,977 - 8/15/22 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 6,949 |
| User: | tompayne |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Startech USB 3 adapter with Inland SATA SSD |
| Test #61,971 - 8/15/22 12:28 am | |
|---|---|
| Score: | 930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | king |
| Test #61,956 - 8/14/22 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 659 |
| User: | weboide |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | KOOTION 16GB USB Flash Drive 2.0 on Pi 3B V1.2 |
| Test #61,950 - 8/14/22 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 669 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #61,928 - 8/13/22 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 661 |
| User: | weboide |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra 16Gb on pi 3B 1.2 |
| Test #61,927 - 8/13/22 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair GTX |
| Test #61,907 - 8/13/22 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 7,423 |
| User: | evanseveneleven |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung portable SSD T7 Red on Pi4Bv1.4 |
| Test #61,905 - 8/12/22 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,372 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Sabrent Rocket Nano |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk 1SABRENTROCKET-nano |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Rocket Nano 128GB SSD |
| Test #61,904 - 8/12/22 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,147 |
| User: | ninthek |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | amsung USB 128GB on USB3 port running on RPI400 |
| Test #61,894 - 8/12/22 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 8,304 |
| User: | rico |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi overclocked |
| Test #61,893 - 8/12/22 3:12 am | |
|---|---|
| Score: | 7,305 |
| User: | rico |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi |
| Test #61,889 - 8/12/22 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 7,999 |
| User: | Gentoonix |
| Brand: | Sabrent Rocket Nano |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk 1SABRENTROCKET-nano |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sabrent Rocket Nano on Pi 4B to USB3 port |
| Test #61,886 - 8/11/22 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit 64GB |
| Test #61,874 - 8/11/22 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 7,632 |
| User: | gforment |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #61,869 - 8/11/22 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | sotoss |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Urta Dual 64gb on Pi4 2147gb |
| Test #61,856 - 8/10/22 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,069 |
| User: | wester_minsk |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | RK3318 BOX |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | TV BOX RK3318 Netac 256 |
| Test #61,850 - 8/10/22 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,087 |
| User: | wester_minsk |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | RK3318 BOX |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | RK3318 TV BOX Netac 256 |
| Test #61,847 - 8/10/22 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Flash Drive FIT on RPi 400 |
| Test #61,843 - 8/10/22 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | sotoss |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb3 64gb on pi4-stock speed |