To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,367 - 6/12/22 2:43 am | |
|---|---|
| Score: | 4,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro SS USB Drive 128GB |
| Test #60,321 - 6/11/22 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba TransMemory |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Toshiba TransMemory |
| Class: | USB Flash |
| Test #60,316 - 6/11/22 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | FNK SDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Test #60,312 - 6/10/22 11:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Xiaomi XMUP01QM USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Xiaomi XMUP01QM |
| Class: | USB Flash |
| Test #60,311 - 6/10/22 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 64gb ssh |
| Test #60,290 - 6/10/22 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,360 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Raspbian 64 bits second |
| Test #60,289 - 6/10/22 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 7,197 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Raspbian 64 Bits |
| Test #60,284 - 6/10/22 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 3,873 |
| User: | Capu |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sandisk extreme pro 128gb |
| Test #60,276 - 6/10/22 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 4,704 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingDian P10120GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Benchmark |
| Test #60,269 - 6/9/22 9:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,994 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | y |
| Test #60,265 - 6/9/22 9:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Minecraft_test |
| Test #60,190 - 6/5/22 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #60,184 - 6/5/22 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 6,071 |
| User: | Eric |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | T7 1TB on Pi 4 |
| Test #60,183 - 6/5/22 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Capu |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk UBS 3.0 Stick in short form on Pi 4 |
| Test #60,167 - 6/4/22 5:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung BarPlus usb 3.1 |
| Test #60,103 - 6/1/22 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,841 |
| User: | huxelot |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | T7 on rpi 4 4gb |
| Test #60,102 - 6/1/22 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,588 |
| User: | huxelot |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #60,092 - 6/1/22 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTSE9 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 Rev 1.0 |
| Device: | Kingston DataTraveler2.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #60,089 - 6/1/22 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 952 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #60,074 - 5/31/22 11:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,291 |
| User: | deso |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY Elite 240GB Ext SSD on Pi 400 |