To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #58,795 - 4/12/22 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston |
| Test #58,786 - 4/11/22 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 64-bit PiOS |
| Test #58,782 - 4/11/22 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 4,590 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,779 - 4/11/22 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit |
| Test #58,770 - 4/11/22 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 7,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Portable on Pi 4 |
| Test #58,757 - 4/10/22 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 32GB |
| Test #58,746 - 4/10/22 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 27,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | GE75 Raider 9SE |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Startech cable to OCZ-ARC100 |
| Test #58,735 - 4/9/22 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,729 - 4/9/22 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 7,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Test |
| Test #58,722 - 4/9/22 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 7,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Trekstor I.GEAR USB SSD Stick |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Trekstor I.GEARUSBSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,720 - 4/9/22 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 7,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Coolfish Portable M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Coolfish M.2SSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | coolfish 128GB SSD on Pi4B USB3 |
| Test #58,711 - 4/9/22 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 3,908 |
| User: | EETech1 |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung MUF-256AB/AM on Raspberri pi 400 |
| Test #58,705 - 4/9/22 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB USB3.2 |
| Test #58,699 - 4/8/22 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 on Pi 4 |
| Test #58,697 - 4/8/22 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,692 - 4/8/22 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 6,901 |
| User: | Jonathan |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable SSD T7 on Pi4 in USB with Raspberry OS 64 bits |
| Test #58,686 - 4/8/22 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Dogfish SSD MSATA 1TB on PI 4 using renkforce mstat to usb3 |
| Test #58,678 - 4/7/22 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,011 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | X96 Max |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PNY 64GB FIY USB 3.1 first generation |
| Test #58,671 - 4/7/22 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk 32GB usb3 pendrive on pi4 |
| Test #58,669 - 4/7/22 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 |