To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #57,663 - 3/6/22 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 803 |
| User: | ncc74656 |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | generic 16 GB USB 3.0 stick in a RPi 4 |
| Test #57,658 - 3/6/22 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | piper |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | lexar jumpdrive |
| Test #57,657 - 3/6/22 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | ncc74656 |
| Brand: | SanDisk Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk SDDR-B531 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme 64 GB on RPi 4 in SanDisk USB 3.0 card reader |
| Test #57,645 - 3/6/22 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,282 |
| User: | CardinalFang36 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | IPSG 128GB I PRO SATA SSD on RPI 4 8GB via StarTech USB3S2SAT3CB SATA to USB Cable USB 3.0 to 2.5 SATA III |
| Test #57,644 - 3/6/22 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 740 |
| User: | Topher |
| Brand: | SanDisk Cruzer Glide CZ60 |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk CruzerGlide |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Old 2.0 usb thumb of Pi 400 |
| Test #57,636 - 3/6/22 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 8,370 |
| User: | subnet |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable SSD External Hard Drive on Pi4 8GB |
| Test #57,634 - 3/6/22 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 7,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | T7 |
| Test #57,615 - 3/5/22 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500gb |
| Test #57,608 - 3/5/22 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 4,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY Elite Portable SSD 240 USB 3 on Pi 4 |
| Test #57,584 - 3/4/22 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #57,552 - 3/3/22 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 9,285 |
| User: | Z$ |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk SDSSDE61-500G on Pi 400US |
| Test #57,543 - 3/2/22 10:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,256 |
| User: | mcfly |
| Brand: | HP x900w Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | HP x900w |
| Class: | USB Flash |
| Note: | HP x900w USB 3.0 on a Pi 4 |
| Test #57,541 - 3/2/22 10:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 488 |
| User: | mcfly |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Unidentifiable USB2.0 Disk on Pi 4 |
| Test #57,531 - 3/2/22 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Corp. Cruzer Blade 16MB |
| Test #57,514 - 3/2/22 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 8,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #57,507 - 3/1/22 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,201 |
| User: | LGC |
| Brand: | ICY BOX M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | ICY BOX IB-1816M-C31 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston SSD NV1 250GB M.2 PCI Express 3 on Pi4 using usb |
| Test #57,503 - 3/1/22 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,552 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend256GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | TS256GJF930C |
| Test #57,476 - 2/28/22 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,158 |
| User: | fuatakgun |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #57,472 - 2/28/22 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk ultra fit rpi4 4gb |
| Test #57,458 - 2/28/22 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 805 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |