To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #54,684 - 12/28/21 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb stick |
| Test #54,682 - 12/28/21 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 7,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac SATA NVME 250GB on Pi4 |
| Test #54,657 - 12/27/21 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sudo dmesg | grep usTest1 |
| Test #54,656 - 12/27/21 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SP UFD3.0Silicon-Power64G |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Silicon Power USB 3.0/3.1 Gen1 Blaze B02 |
| Test #54,652 - 12/27/21 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 8,181 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,624 - 12/26/21 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 6,319 |
| User: | lupinelab |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair Voyager GTX 128MB |
| Test #54,608 - 12/25/21 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung t5 1TB raspberry pi4 4GB |
| Test #54,560 - 12/25/21 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 4,127 |
| User: | nhanke |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme PRO USB 3.2 on Pi 4 |
| Test #54,547 - 12/25/21 2:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | a |
| Test #54,542 - 12/24/21 6:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac External SSD |
| Test #54,541 - 12/24/21 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 1TB |
| Test #54,535 - 12/24/21 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 7,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | ODROID-N2Plus |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | odroidn2sam |
| Test #54,534 - 12/24/21 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 7,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi400nvme |
| Test #54,516 - 12/23/21 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 Ultrafit64 |
| Test #54,512 - 12/23/21 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,254 |
| User: | swm |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,510 - 12/23/21 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi400 w/samssd |
| Test #54,508 - 12/23/21 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SSK SSKSSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SAMSUNG MZALQ256HAJD-000L2 on Pi 400 using NVMe to USB adapter |
| Test #54,506 - 12/23/21 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,504 - 12/23/21 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 8,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SSK SSKSSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SAMSUNG MZALQ256HAJD-000L2 on Pi 400 using NVMe to USB adapter |
| Test #54,496 - 12/23/21 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 8,458 |
| User: | swm |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico V100128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pop! |