To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #51,142 - 10/10/21 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,379 |
| User: | mzac |
| Brand: | Patriot Supersonic Rage Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Patriot Memory |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Patriot Rage Supersonic Elite 128GB on pi-otv |
| Test #51,135 - 10/10/21 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 974 |
| User: | kiwimonk |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Extreme USB pi2 |
| Test #51,124 - 10/10/21 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 7,903 |
| User: | RF Yamb Pi4 |
| Brand: | Seagate Expansion SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Seagate ExpansionSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion SSD STJD500400 on Pi4 |
| Test #51,121 - 10/9/21 9:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,181 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair Voyager GTX Series |
| Test #51,116 - 10/9/21 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 654 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #51,080 - 10/8/21 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 7,023 |
| User: | mzac |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | k3s-worker-pi1 |
| Test #51,077 - 10/8/21 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11A8JS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | test 2 MBA HD |
| Test #51,072 - 10/8/21 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 7,577 |
| User: | mzac |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T4 pi-otv |
| Test #51,066 - 10/8/21 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #51,065 - 10/8/21 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 6,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland ssd and inland sata to usb adapter |
| Test #51,060 - 10/7/21 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi4 + PNY elite USB3.1 240GB |
| Test #51,057 - 10/7/21 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,472 |
| User: | LaMouche |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 on Pi 4 |
| Test #51,056 - 10/7/21 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SF hynix Gold P31 SSD 500GB in a SSK M.2 NVME enclosure SHE-C325 |
| Test #51,052 - 10/7/21 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,070 |
| User: | PeterM |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | INTEGRAL TURBO 256GB USB3.0 on Pi 4 |
| Test #51,037 - 10/7/21 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 8,423 |
| User: | Caxton Pi |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #51,035 - 10/7/21 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung USB3 Stick on Pi4 USB3 Port |
| Test #51,004 - 10/5/21 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,099 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk SDCZ430-032G-J57 on pi4 |
| Test #51,002 - 10/5/21 6:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport261B |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD 500Gb My Passport Go on Pi400 with inbuilt USB adaptor |
| Test #50,999 - 10/5/21 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,790 |
| User: | Pi Desktop 3B+ |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Dogfish mSATA 64GB on Pi 3B+ using Newark adapter piggyback. |
| Test #50,992 - 10/5/21 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 500Gb |