To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #49,406 - 8/23/21 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 508 |
| User: | ni |
| Brand: | SanDisk Cruzer Force |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk CruzerForce |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk cruzer force 16gb pi 4 |
| Test #49,400 - 8/23/21 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 860 |
| User: | piserve |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | FNK MassStorageDevice |
| Class: | USB Flash |
| Test #49,396 - 8/23/21 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | ni |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk ultra flair? 32gb usb on pi 4 |
| Test #49,391 - 8/23/21 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 on Pi 4 |
| Test #49,367 - 8/23/21 1:38 am | |
|---|---|
| Score: | 6,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | RPI 4 8 GB samsung T5 512 GB SSD USB 3 UAS |
| Test #49,358 - 8/22/21 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,669 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | HP SSD S700 2.5 120GB SATA Drive in USB 3 external case on RPi 4B 4GB running Twister OS v2.1.2 |
| Test #49,352 - 8/22/21 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,295 |
| User: | grommet |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | luis |
| Test #49,351 - 8/22/21 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,256 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | 0CN7CM |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #49,350 - 8/22/21 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,707 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Silver Bar USB 3 External flash drive on RPi 4B 4GB running Twister OS v2.1.2 |
| Test #49,349 - 8/22/21 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital Easystore 2847 2TB Usable Capacity 1.82TB on RPi 4B 4GB at 2000MHz running Twister OS v2.1.2 |
| Test #49,347 - 8/22/21 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,773 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Seagate Backup+ Ultra Touch |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate BUPUltraTouch |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate 2TB USB 3 on Raspberry Pi4B 4GB on Twister OS 2.1.2 |
| Test #49,346 - 8/22/21 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,953 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC WD20SDZW-11JJ8S0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #49,345 - 8/22/21 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,861 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11MR8S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #49,343 - 8/22/21 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 9,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme v2 500GB |
| Test #49,330 - 8/22/21 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 8,055 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY Elite 480GB on Pi4 |
| Test #49,325 - 8/22/21 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 7,653 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 2TB on Pi 4 |
| Test #49,320 - 8/21/21 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,510 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 1TB on Pi 4 |
| Test #49,319 - 8/21/21 8:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | t5 testing |
| Test #49,315 - 8/21/21 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk 1GB Extreme Portable SSD on P4 |
| Test #49,312 - 8/21/21 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso 128gb usb ssd uden UAS on Pi 4 8 gb |