To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #15,147 - 4/7/20 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SP UFD2.0Silicon-Power16G |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Silicon Power 16G USB on PI 4 |
| Test #15,134 - 4/7/20 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Mushkin MKNUFDMH8GB |
| Class: | USB Flash |
| Test #15,066 - 4/7/20 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 9,163 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 on Pi 4 4GB |
| Test #15,051 - 4/7/20 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 8,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme 500 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk ExtremePortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #15,048 - 4/7/20 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 6,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | KingDian P10250GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingDian Portable SSD on Pi4 |
| Test #15,042 - 4/7/20 1:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OCZ Agility 3 60GB SSD |
| Test #15,023 - 4/6/20 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,512 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion+ HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Seagate Expansion+ |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | HDD |
| Test #15,011 - 4/6/20 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,873 |
| User: | LanMine |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk ssd extreme on Rpi4 usb 3.0 |
| Test #15,001 - 4/6/20 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB3 32GB Sandisk Stick |
| Test #14,994 - 4/6/20 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sandisk |
| Test #14,985 - 4/6/20 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.0 |
| Test #14,980 - 4/6/20 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 550 |
| User: | JGras |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Cruzer Fit Memoria USB de 64 GB |
| Test #14,973 - 4/6/20 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,469 |
| User: | luigiferrettino |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Arcanite USB3 128GB |
| Test #14,966 - 4/6/20 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 8,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 SSD |
| Test #14,938 - 4/5/20 9:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk 1CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Cruzer Blade 16GB on Pi 4 |
| Test #14,917 - 4/5/20 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #14,908 - 4/5/20 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 916 |
| User: | dbiernat |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | H/WRAID1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | raid orico 2259ru3 |
| Test #14,903 - 4/5/20 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Supersonic Rage Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Patriot Memory |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Supersonic rage 2 128MB |
| Test #14,893 - 4/5/20 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,653 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 32G Sandisk USB stick |
| Test #14,888 - 4/5/20 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SP PHD3.0Silicon-Power |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ssd |