To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,568 - 3/24/20 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 3,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | a |
| Test #13,551 - 3/24/20 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Micro FIT 64G |
| Test #13,546 - 3/24/20 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 7,964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme 500 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk ExtremePortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #13,543 - 3/24/20 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #13,528 - 3/23/20 8:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Platinum USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Platinum 200G8F7200 |
| Class: | USB Flash |
| Test #13,525 - 3/23/20 6:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,272 |
| User: | d$balla |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung t5 500GB |
| Test #13,523 - 3/23/20 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 808 |
| User: | nothing |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | nothing |
| Test #13,488 - 3/23/20 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Supersonic Rage Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Patriot MEMORY64GBSSD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Oreco_SSD Patrio64 |
| Test #13,485 - 3/23/20 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 8,850 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingSpec Z3-256 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #13,480 - 3/23/20 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 8,189 |
| User: | WJP |
| Brand: | Seagate Expansion SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Seagate ExpansionSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Seagate STJD500400 500GB |
| Test #13,466 - 3/23/20 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 9,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable T5 500GB |
| Test #13,459 - 3/23/20 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #13,454 - 3/23/20 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 5,852 |
| User: | tavox |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY Elite 240GB on usb3 port |
| Test #13,450 - 3/23/20 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 8,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung t3 |
| Test #13,444 - 3/23/20 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Wortmann AG Terra USThree USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Wortmann TerraUSThree |
| Class: | USB Flash |
| Test #13,441 - 3/23/20 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 8,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Portable 250G |
| Test #13,425 - 3/22/20 7:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #13,409 - 3/22/20 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #13,401 - 3/22/20 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | KingSpec Z3-128 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingSpec Z3 Portable SSD |
| Test #13,392 - 3/22/20 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Store n Go Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Verbatim Vi500S3120GBSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Verbatim Vi500 S3 |