To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,688 - 12/25/19 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 256GB on Pi 4 |
| Test #5,682 - 12/25/19 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,514 |
| User: | mcenderdragon |
| Brand: | Corsair Voyager GT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Corsair VoyagerGT3.0 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair Voyager USB Stick on RPi4B (128Gb) |
| Test #5,670 - 12/25/19 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 70,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | TUF B450M-PRO GAMING |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung SSD 970 Evo Plus - Ryzen 7 3700X - M2 |
| Test #5,666 - 12/25/19 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 6,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samgsung T5 |
| Test #5,655 - 12/24/19 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PNY - Elite-X Fit 128GB USB 3.0 on Pi 4 |
| Test #5,651 - 12/24/19 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,643 - 12/24/19 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Slim Line USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Intenso Slim |
| Class: | USB Flash |
| Note: | INTENSO SLIM 32GB stick |
| Test #5,632 - 12/24/19 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd t5 |
| Test #5,629 - 12/24/19 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sss |
| Test #5,623 - 12/24/19 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,618 - 12/23/19 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,617 - 12/23/19 10:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,112 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,604 - 12/23/19 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,582 - 12/23/19 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB at Rpi 2 |
| Test #5,577 - 12/22/19 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,571 - 12/22/19 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk ExtremeSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 512GB |
| Test #5,565 - 12/22/19 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,563 - 12/22/19 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | kingston DT50 USB 3.0 key |
| Test #5,544 - 12/22/19 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,542 - 12/22/19 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY |