To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,975 - 12/10/19 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 6,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #4,952 - 12/9/19 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 8,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme |
| Test #4,948 - 12/9/19 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Scandisk USB |
| Test #4,921 - 12/8/19 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Store n Go |
| Board: | VIM2 |
| Device: | Verbatim STORENGO |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Verbatim Store N Go 32GB on H96 Pro+ |
| Test #4,919 - 12/8/19 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 4,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | no info |
| Test #4,915 - 12/8/19 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Store n Go |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Verbatim STORENGO |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Verbatim Store n Stay on Pi 4 |
| Test #4,910 - 12/8/19 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #4,909 - 12/8/19 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 5,031 |
| User: | PMG |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | *test* PNY ELITE PSSD on Pi 4 USB |
| Test #4,907 - 12/8/19 8:30 am | |
|---|---|
| Score: | 6,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #4,901 - 12/8/19 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 8,376 |
| User: | enderqiu |
| Brand: | Chipfancier WTG Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Chipfancier SSFDCHIPFANCIER |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | CHIPFANCIER SSD 256G on Pi 4 |
| Test #4,866 - 12/7/19 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 32GB USB Drive |
| Test #4,849 - 12/7/19 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 650 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SANDISK Cruzer Blade - 32 Go - USB 2.0 on Pi 3B+ |
| Test #4,841 - 12/7/19 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,766 |
| User: | Provist |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25F3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD My Passport SSD |
| Test #4,834 - 12/7/19 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 6,274 |
| User: | eeBud |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 |
| Test #4,833 - 12/7/19 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test12b |
| Test #4,825 - 12/7/19 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Slim Line USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso SlimLine |
| Class: | USB Flash |
| Test #4,823 - 12/7/19 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #4,802 - 12/6/19 5:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung USB 3.1 Flash Drive FIT Plus 64GB |
| Test #4,770 - 12/6/19 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate 500Gb Expansion HDD on Pi 4 using USB3 |
| Test #4,768 - 12/6/19 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 3,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro USB |