To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,728 - 12/5/19 4:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 436 |
| User: | Jarowit |
| Brand: | AData UV150 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | AData USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ADATA UV15016GB |
| Test #4,710 - 12/5/19 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | JUANWE 120GB USB 3.0 |
| Test #4,679 - 12/4/19 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | My Passport 2TB HDD |
| Test #4,651 - 12/4/19 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTSE9 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler2.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | MyUsb |
| Test #4,649 - 12/4/19 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 5,738 |
| User: | FDM822 |
| Brand: | Samsung T3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T3 250GB on USB |
| Test #4,645 - 12/4/19 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0730 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD My Passport 0730 size 931.48 GiB on Pi 4 using TP link 7 port USB hub |
| Test #4,644 - 12/4/19 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Test #4,638 - 12/3/19 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | boobs |
| Test #4,637 - 12/3/19 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Goldenfir SSD |
| Test #4,609 - 12/3/19 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 4,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using Unknown Ebay SATA to USB adapter |
| Test #4,608 - 12/3/19 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 8,353 |
| User: | ramwal |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 portable SSD on Pi 4 |
| Test #4,588 - 12/2/19 10:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 651 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | flash drive |
| Test #4,556 - 12/2/19 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,271 |
| User: | Fortunatto |
| Brand: | KingDian Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingDian P10120GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD KingDian 120G Portable |
| Test #4,544 - 12/2/19 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,855 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SD card |
| Test #4,519 - 12/2/19 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,232 |
| User: | SSD |
| Brand: | SanDisk Ultra Luxe |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraLuxe |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD SanDisk |
| Test #4,510 - 12/1/19 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #4,491 - 12/1/19 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Microcenter 16GB USB 3.0 Stick |
| Test #4,479 - 12/1/19 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,395 |
| User: | adminUser |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 128GB |
| Test #4,458 - 12/1/19 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | DT50 |
| Test #4,429 - 11/30/19 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | teejeetech |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD Samsung T5 500GB |