To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,399 - 11/30/19 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #4,385 - 11/30/19 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | tmd |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Sandisk |
| Test #4,352 - 11/29/19 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #4,349 - 11/29/19 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 9,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Pi4 |
| Test #4,347 - 11/29/19 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 8,952 |
| User: | ssd |
| Brand: | Transcend ESD200 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Transcend TS120GESD240C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | transcend ssd |
| Test #4,323 - 11/28/19 7:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 128GB USB Drive |
| Test #4,322 - 11/28/19 11:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | nfs |
| Test #4,302 - 11/28/19 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 16GB USB |
| Test #4,283 - 11/28/19 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sd by sandixk |
| Test #4,272 - 11/27/19 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD 120 Giga Stef |
| Test #4,270 - 11/27/19 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Generic mSATA to USB 30 Adapter fe2008 |
| Test #4,251 - 11/27/19 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #4,241 - 11/27/19 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 6,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silverstone MS11 USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Silverstone MS11JMS583NVMe |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSDBerg |
| Test #4,223 - 11/26/19 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |
| Test #4,215 - 11/26/19 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FIT Plus 128GB USB 31 |
| Test #4,197 - 11/26/19 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB Flash 16Gb Cruzer Blade |
| Test #4,188 - 11/26/19 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #4,169 - 11/25/19 4:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk UltraFit |
| Test #4,164 - 11/25/19 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler MicroDuo |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DTmicroDuo |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk MicroDuo 32G |
| Test #4,156 - 11/25/19 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |