To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,156 - 11/25/19 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |
| Test #4,147 - 11/24/19 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 4,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Vaseky SSD |
| Test #4,072 - 11/22/19 2:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB |
| Test #4,051 - 11/21/19 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 6,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Godo USB External HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Godo USB3.0ExternalHDD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | RPI ASM |
| Test #4,012 - 11/20/19 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,073 |
| User: | piholepi4 |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pihole |
| Test #3,996 - 11/19/19 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,878 |
| User: | VV |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Integral SSD USB3 240GB |
| Test #3,979 - 11/18/19 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,942 |
| User: | jdubs |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable SSD |
| Test #3,967 - 11/18/19 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 653 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Speed Line USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso SpeedLine |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb stick intenso 16gb |
| Test #3,955 - 11/17/19 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,328 |
| User: | VV |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY SSD 960GB |
| Test #3,941 - 11/16/19 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,037 |
| User: | Hyper |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 with SanDisk Ultra Fit 32GB |
| Test #3,920 - 11/16/19 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #3,919 - 11/16/19 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Trek |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraTrek |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Trek |
| Test #3,893 - 11/15/19 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 839 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PI4 Ali express USB Cable Kingston SSD |
| Test #3,891 - 11/15/19 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 6,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingSpec Z3-128 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingSpec |
| Test #3,873 - 11/14/19 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 535 |
| User: | Hyper |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 with OS runni |
| Test #3,817 - 11/12/19 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,203 |
| User: | FC |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FIT Plus 64GB USB31 Flash Drive |
| Test #3,802 - 11/12/19 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,138 |
| User: | vitorinux |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #3,790 - 11/11/19 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,679 |
| User: | p4pero |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | netper4 |
| Test #3,724 - 11/9/19 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,188 |
| User: | iStitch07 |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSDUSBFlash |
| Test #3,713 - 11/9/19 12:13 am | |
|---|---|
| Score: | 6,406 |
| User: | random |
| Brand: | eVtran SLC DIY Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | eVtran V26S-64G |
| Class: | USB Flash |
| Note: | random |