To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,677 - 11/8/19 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 689 |
| User: | dgd |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit |
| Test #3,646 - 11/7/19 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,181 |
| User: | sayasong1 |
| Brand: | eVtran SLC DIY Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | eVtran V26S-64G |
| Class: | USB Flash |
| Note: | slcDIY |
| Test #3,634 - 11/7/19 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ultrafit |
| Test #3,631 - 11/7/19 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | beri13 |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb key sandisk ultra fit 6BGo |
| Test #3,622 - 11/6/19 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |
| Test #3,616 - 11/6/19 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 6,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk |
| Test #3,615 - 11/6/19 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 2,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SD card boot partition root partition on samsung USB31 32GB flashdrive |
| Test #3,601 - 11/5/19 11:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Maxtor M3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate M3Portable |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #3,590 - 11/5/19 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 759 |
| User: | pl |
| Brand: | Patriot Supersonic Rage Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Patriot Memory |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Patriot Rage 64GB USB30 |
| Test #3,525 - 11/3/19 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | MicroCenter USBDISK |
| Class: | USB Flash |
| Test #3,523 - 11/3/19 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | XPS 13 9360 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSDToshiba |
| Test #3,511 - 11/3/19 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung USB Thumb |
| Test #3,506 - 11/3/19 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk Cruzer |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Cruzer |
| Test #3,496 - 11/2/19 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,373 |
| User: | Spinner666 |
| Brand: | Samsung T1 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT1250GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSDSamsung |
| Test #3,490 - 11/2/19 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25F3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD MyPassport SSD 256GB |
| Test #3,487 - 11/2/19 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 4,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD1 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Transcend JetFlashTS128GSSD18C3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #3,471 - 11/1/19 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 3,181 |
| User: | Jauteeh |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 128 GB Solid State USB Flash Drive USB31 |
| Test #3,436 - 10/31/19 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung |
| Test #3,419 - 10/31/19 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 7,737 |
| User: | hbm |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | shark msata 250G |
| Test #3,401 - 10/31/19 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 3,837 |
| User: | Sat |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro USB31 SSD Drive 128GB |