To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,059 - 9/9/19 11:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 884 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY USB3.0FD |
| Class: | USB Flash |
| Test #2,020 - 9/8/19 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 595 |
| User: | Justin9999 |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar Jump Drive P20 128GB USB30 Flash Drive LJDP20128CRBNA |
| Test #2,012 - 9/8/19 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport083A |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD External Hard Drive |
| Test #1,991 - 9/7/19 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk ultra 30 |
| Test #1,977 - 9/7/19 7:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,257 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,950 - 9/6/19 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | NVMESSD |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,943 - 9/6/19 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sony USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Sony StorageMedia |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,941 - 9/6/19 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 8,757 |
| User: | test |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | NVMESSD |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,927 - 9/5/19 6:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,695 |
| User: | mwpastore |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25F3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD MyPassport SSD 512GB NOUAS |
| Test #1,878 - 9/3/19 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kexin 2115 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kexin Portable External SSD USB30 60GB |
| Test #1,874 - 9/3/19 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,528 |
| User: | dlowe |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25F3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Western Digital MyPassport 25f3 |
| Test #1,857 - 9/3/19 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | PI-581ExternalUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ssd kingston |
| Test #1,846 - 9/3/19 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 22,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | 20B7S1HY01 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Intenso |
| Test #1,845 - 9/3/19 1:54 am | |
|---|---|
| Score: | 5,397 |
| User: | phiser678 |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable SSD T5 2TB |
| Test #1,839 - 9/2/19 10:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #1,835 - 9/2/19 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,019 |
| User: | Joseph |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 External SSD Drive |
| Test #1,816 - 9/2/19 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,798 - 9/1/19 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 8,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 250GB |
| Test #1,795 - 9/1/19 4:17 am | |
|---|---|
| Score: | 4,562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #1,779 - 8/31/19 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 9,234 |
| User: | mickied |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable SDD |