To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #1,779 - 8/31/19 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 9,234 |
| User: | mickied |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable SDD |
| Test #1,759 - 8/30/19 11:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland 120GB with JMicron Adapter |
| Test #1,751 - 8/30/19 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,745 - 8/30/19 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme 500 SSD |
| Test #1,742 - 8/30/19 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #1,736 - 8/30/19 1:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,823 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,729 - 8/30/19 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 5,067 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Integral PSSD 120GB |
| Test #1,725 - 8/30/19 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 2,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk extreme mgo |
| Test #1,720 - 8/30/19 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | sj |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi Zero W Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk 128GB Extreme Pro USB SSD |
| Test #1,708 - 8/29/19 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 820 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexor USB Drive |
| Test #1,692 - 8/28/19 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit Plus |
| Test #1,681 - 8/28/19 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 2,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | JMicronUFS |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pSSD f200 |
| Test #1,678 - 8/28/19 8:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,639 - 8/27/19 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 8,973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | NVMESSD |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,625 - 8/26/19 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 2,914 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #1,618 - 8/26/19 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,228 |
| User: | aumaype |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,566 - 8/24/19 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 7,119 |
| User: | afirefish |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | NVMESSD |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,560 - 8/23/19 8:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,360 |
| User: | awil95 |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,534 - 8/23/19 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 9,649 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #1,511 - 8/22/19 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,036 |
| User: | Choeg |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston SH103S3120G |
| Class: | USB Flash |