To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #95,713 - 10/5/24 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #95,705 - 10/5/24 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,142 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Rpi |
| Test #95,703 - 10/5/24 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #95,687 - 10/4/24 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #95,673 - 10/4/24 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #95,670 - 10/4/24 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | 2test |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD |
| Test #95,669 - 10/4/24 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #95,664 - 10/4/24 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RaspiSD card |
| Test #95,660 - 10/4/24 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,529 |
| User: | krunch |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Verbatim Premium 64GB MicroSD on Pi 3B |
| Test #95,641 - 10/4/24 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | test |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #95,640 - 10/4/24 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,536 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #95,624 - 10/3/24 6:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,810 |
| User: | sssss |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sasa |
| Test #95,594 - 10/3/24 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | abc |
| Test #95,581 - 10/3/24 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 749 |
| User: | fyredragon69 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plud 64GB Micro SD Card on a StarFive VisionFive 2 |
| Test #95,580 - 10/3/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | fyredragon69 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB Micro SD Card on a Pi 5 |
| Test #95,579 - 10/3/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | fyredragon69 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB Micro SD Card on a Pi 4 |
| Test #95,577 - 10/3/24 1:11 am | |
|---|---|
| Score: | 584 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Pi 3B with standard SD card |
| Test #95,575 - 10/2/24 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 631 |
| User: | SmetDenis |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sony A1 |
| Test #95,573 - 10/2/24 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi5nas |
| Test #95,553 - 10/2/24 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 3,512 |
| User: | dev |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 1TB Extreme 1TB microSDXC UHS-I on Pi 5 using onboard microSD port |