To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #95,054 - 9/23/24 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 3,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Max Endurance 32GB SD Card on Pi 5 |
| Test #95,017 - 9/22/24 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Micro Center 32 GB MicroSD |
| Test #95,011 - 9/22/24 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,515 |
| User: | Sparkyowns |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MP600 mini |
| Test #95,005 - 9/22/24 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #95,004 - 9/22/24 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WX32G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #94,990 - 9/21/24 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #94,986 - 9/21/24 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,653 |
| User: | test |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #94,951 - 9/21/24 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,262 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sdcard from samsumg |
| Test #94,929 - 9/20/24 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | CX400 goodram gen.2 |
| Test #94,923 - 9/20/24 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,000 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #94,906 - 9/20/24 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | GCA |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basic 128GB Micro SD Orange Pi Zero 2W |
| Test #94,899 - 9/20/24 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,263 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #94,898 - 9/20/24 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | onlinejudge95 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk MicroSD on Pi 4B |
| Test #94,896 - 9/19/24 11:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #94,890 - 9/19/24 8:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #94,871 - 9/19/24 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | usb |
| Test #94,870 - 9/19/24 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | r0stzw1ebel |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN400 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi4b 4GB on SanDisk 128GB MicroSD |
| Test #94,869 - 9/19/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,061 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #94,864 - 9/19/24 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,744 |
| User: | storm955 |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY XLR8 128 GB A2 microSD |
| Test #94,858 - 9/19/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Transcend 1 Tb m.2 ssd with rpi 5 |