To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #94,842 - 9/19/24 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #94,839 - 9/19/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #94,823 - 9/18/24 11:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 880 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | inv |
| Test #94,821 - 9/18/24 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,602 |
| User: | orangepii |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 SSD |
| Test #94,819 - 9/18/24 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | op02sdcard |
| Test #94,804 - 9/18/24 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #94,794 - 9/18/24 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,099 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung ssd 970 Evo |
| Test #94,791 - 9/18/24 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #94,788 - 9/18/24 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 64GB SDXC A1 U3 C10 |
| Test #94,780 - 9/17/24 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 775 |
| User: | munecito |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsunng Pro Endurance 32Gb on Orange Pi Zero2 |
| Test #94,757 - 9/17/24 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 885 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 512GB Zero2w |
| Test #94,751 - 9/17/24 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus 128GB microSDXC, Class10 UHS-I A1 |
| Test #94,746 - 9/17/24 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 3,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 256k on Pi 5 with Pi AI kit |
| Test #94,736 - 9/17/24 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 653 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston 16GB SD Card Class 10 U1 on Pi 4 |
| Test #94,726 - 9/16/24 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #94,709 - 9/16/24 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,232 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #94,694 - 9/16/24 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 4,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | command queuing on |
| Test #94,682 - 9/15/24 9:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 291 |
| User: | I wonder |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 |
| Note: | Amazon Luckydisk microsd on RK-3328-CC Renegade |
| Test #94,681 - 9/15/24 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,174 |
| User: | HadiM |
| Brand: | SanDisk SD Industrial (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SA08G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Industrial microSD |
| Test #94,672 - 9/15/24 7:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |