To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #72,252 - 8/11/23 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | sossage |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD |
| Test #72,250 - 8/11/23 5:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #72,238 - 8/10/23 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C4 |
| Note: | Kingston Class 4 on Orange Pi Zero 3 |
| Test #72,237 - 8/10/23 7:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance MicroSD on Orange Pi Zero 2 |
| Test #72,233 - 8/10/23 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,513 |
| User: | Semidewi |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KODAK microSDXC 64GB in Pi 4 |
| Test #72,225 - 8/10/23 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #72,201 - 8/9/23 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi3B with 32Gb SD |
| Test #72,200 - 8/9/23 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 GB (A2) on Pi4 (4GB) |
| Test #72,192 - 8/9/23 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB on Pi 4 |
| Test #72,167 - 8/8/23 6:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | mysystem |
| Test #72,165 - 8/8/23 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | ribbemjorn |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | premmc |
| Test #72,160 - 8/8/23 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #72,157 - 8/8/23 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | rpi4 |
| Test #72,134 - 8/8/23 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,086 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Micro SD-card Class A1/10 on Pi 4 |
| Test #72,118 - 8/7/23 8:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Toshiba SD08G |
| Class: | C4 |
| Note: | PNY 8GB on Pi Zero 2 W |
| Test #72,106 - 8/7/23 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,536 |
| User: | aridan81 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk pro |
| Test #72,101 - 8/7/23 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD EVO Plus 64GB on Pi 4 |
| Test #72,100 - 8/7/23 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme A2 64GB |
| Test #72,097 - 8/7/23 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston SD Canvas Go! Plus 64GB |
| Test #72,096 - 8/7/23 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | lexar SD 1066x 64GB |