To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #71,042 - 6/19/23 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #71,018 - 6/18/23 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64gb sd orangepi 5 |
| Test #71,005 - 6/18/23 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung PRO Endurance 64GB SDCard on Pi 2 B v1.1 |
| Test #71,004 - 6/17/23 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Z3 |
| Test #70,984 - 6/16/23 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB MicroSD |
| Test #70,983 - 6/16/23 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #70,970 - 6/15/23 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | coldstoarmer |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SM32G on Rock5B |
| Test #70,968 - 6/15/23 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,349 |
| User: | JyapGR |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 64gb Canvas GO plus |
| Test #70,962 - 6/15/23 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 601 |
| User: | Prof. Nutbutter |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 64gb gskill |
| Test #70,953 - 6/15/23 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #70,945 - 6/15/23 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,240 |
| User: | prof. nutbutter |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme plus 32gb |
| Test #70,943 - 6/15/23 12:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus 32gb |
| Test #70,941 - 6/14/23 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 482 |
| User: | tekovich |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 10, Orange Pi 5 Plus |
| Test #70,926 - 6/14/23 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroSD card test |
| Test #70,908 - 6/14/23 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #70,904 - 6/14/23 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVOplus pi4 |
| Test #70,902 - 6/14/23 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Exteme on Pi4 |
| Test #70,901 - 6/14/23 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Teclast 128GB |
| Test #70,899 - 6/14/23 12:46 am | |
|---|---|
| Score: | 986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingstone 128GB |
| Test #70,897 - 6/13/23 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kinston Canvas 64GB |