To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #70,427 - 5/24/23 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,237 |
| User: | raspithek |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB |
| Test #70,424 - 5/24/23 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB |
| Test #70,411 - 5/24/23 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #70,397 - 5/23/23 7:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Test |
| Test #70,396 - 5/23/23 4:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Some sd card |
| Test #70,352 - 5/23/23 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | sd |
| Test #70,351 - 5/23/23 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Banana Pi M2 Ultra |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Karte |
| Test #70,333 - 5/22/23 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | rokpi |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon 64gb SD Card on ROC-RK3328-CC |
| Test #70,314 - 5/21/23 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | igou |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32gb sd card |
| Test #70,313 - 5/21/23 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Mellow Fly Pi |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #70,309 - 5/21/23 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #70,306 - 5/21/23 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #70,305 - 5/21/23 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #70,302 - 5/20/23 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD card on Pi 4 |
| Test #70,301 - 5/20/23 7:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #70,299 - 5/20/23 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung MicroSD on OrangePI 5 |
| Test #70,296 - 5/20/23 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | odroixu4-kingston-sd-card |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 GB microSDXC Micro SD Card |
| Test #70,294 - 5/20/23 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 658 |
| User: | escrich |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Kodak |
| Test #70,282 - 5/20/23 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | gg |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32Gb in Orange Pi 5 |
| Test #70,280 - 5/19/23 10:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 535 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Sipeed Lichee RV Dock |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 32GB 3D NAND on MangoPi MQ-Pro |