To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #69,888 - 5/3/23 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 747 |
| User: | FrankMann |
| Brand: | Sony SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Sony NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4 mit SD-Karte von 2015 |
| Test #69,883 - 5/2/23 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 4B 4GB RAM with 64GB Microcenter SD Card |
| Test #69,873 - 5/2/23 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #69,864 - 5/2/23 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,462 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #69,858 - 5/2/23 3:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD |
| Test #69,853 - 5/2/23 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ssd nvme |
| Test #69,852 - 5/2/23 1:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #69,851 - 5/1/23 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | JLTMS |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus MicroSD on Pi4 |
| Test #69,850 - 5/1/23 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64 GB on Pi 400 |
| Test #69,849 - 5/1/23 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,542 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 32GB on Pi 400 |
| Test #69,848 - 5/1/23 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WX32G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | wdpurple |
| Test #69,845 - 5/1/23 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (UE0EA) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba UE0EA |
| Class: | A1 C0 V30 U3 |
| Test #69,839 - 5/1/23 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH256) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SH256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #69,838 - 5/1/23 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,548 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | ODROID HC4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #69,834 - 5/1/23 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,743 |
| User: | DaveL |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SAnDisk Extreme 32G microSD in RPi4B |
| Test #69,832 - 5/1/23 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #69,816 - 4/30/23 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Test #69,810 - 4/30/23 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,570 |
| User: | MichaelX |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Libre Computer Renegade 4GB - Heatsink and Active Fan 3v |
| Test #69,804 - 4/30/23 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | First sample test |
| Test #69,783 - 4/30/23 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |