To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #69,597 - 4/22/23 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Rasp PI 4 with 8 gigabytes of ram |
| Test #69,596 - 4/22/23 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 600 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD32G sdxc on Pi3 |
| Test #69,593 - 4/22/23 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 1 |
| Test #69,591 - 4/22/23 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics - MicroSDXC, 64GB, A2, U3, V30 |
| Test #69,590 - 4/22/23 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 956 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | PNY CS900 SSD on Pi 3B+ using StarTech clone SATA to USB adapter |
| Test #69,583 - 4/22/23 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | orangePi5B |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK256) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SK256 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | OrangePi 5B SSD Ubuntu |
| Test #69,580 - 4/22/23 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #69,578 - 4/22/23 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,261 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #69,565 - 4/21/23 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,210 |
| User: | BubblesTheFish |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 0W Kingston CANVAS Go! Plus 64Gb |
| Test #69,554 - 4/21/23 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,250 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Original |
| Test #69,549 - 4/21/23 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,132 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #69,547 - 4/20/23 8:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 510 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar 5&DRP |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | a |
| Test #69,542 - 4/20/23 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 Class 10 V30 U3A2 Class 10 V30 U3 |
| Test #69,529 - 4/20/23 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,525 |
| User: | PA2LTH |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32GB on pi400 |
| Test #69,527 - 4/20/23 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,709 |
| User: | PA2LTH |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SDC on pi400 |
| Test #69,525 - 4/20/23 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,224 |
| User: | PA2LTH |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk SDC pi400 |
| Test #69,524 - 4/20/23 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | PA2LTH |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SDC on rpi4 |
| Test #69,517 - 4/19/23 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Banana Pi M2 Zero |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | Unknown class 8 microSD on Banana Pi M2 Zero on Armbian |
| Test #69,504 - 4/19/23 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Armbian-generic-bullseye |
| Test #69,500 - 4/19/23 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Test1 |