To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #68,356 - 3/15/23 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | EverGrow |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #68,345 - 3/15/23 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #68,344 - 3/15/23 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cheapo USB stick on Pi 3 - USB 2.0 |
| Test #68,341 - 3/15/23 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #68,339 - 3/15/23 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 529 |
| User: | wotapalaver |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test setup - Pi CM4 with OLD SanDisk SD card |
| Test #68,338 - 3/15/23 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpibridge MMC |
| Test #68,337 - 3/15/23 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,090 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 MMC |
| Test #68,332 - 3/14/23 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 969 |
| User: | DrFunk |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | Samsung SD - Libre Renegade |
| Test #68,327 - 3/14/23 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,538 |
| User: | blumenthal |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston CANVAS Go! Plus 128GB on Pi 400 v1.0 |
| Test #68,319 - 3/14/23 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,200 |
| User: | arrnav |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB micro-SD Card on Pi 4B+ |
| Test #68,305 - 3/14/23 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD8GB |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry PI 4B with Kingston Class 10 U1 MicroSDHC |
| Test #68,297 - 3/14/23 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SC16G) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | C0 |
| Note: | rock4 na |
| Test #68,288 - 3/13/23 9:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #68,287 - 3/13/23 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #68,278 - 3/13/23 5:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 779 |
| User: | coolpi |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | transcend sd card on Libre rk3328 |
| Test #68,275 - 3/13/23 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | blumenthal |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Transcend UHS-1 microSD 300S 64GB (TS64GUSD300S-A) on Pi 400 v1.0 |
| Test #68,263 - 3/13/23 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | OdroidSDCard |
| Test #68,261 - 3/13/23 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WX32G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | WDD032G1 |
| Test #68,258 - 3/13/23 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,219 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #68,248 - 3/13/23 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,166 |
| User: | sdc10 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Class 10 |