To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #67,645 - 2/26/23 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO 512GB |
| Test #67,643 - 2/26/23 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | I dont know |
| Test #67,642 - 2/26/23 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 120GB SSD on JMicron SATA USB adapter |
| Test #67,631 - 2/25/23 10:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | micro sd |
| Test #67,630 - 2/25/23 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #67,628 - 2/25/23 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD-16G on CB1 |
| Test #67,624 - 2/25/23 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 824 |
| User: | Boenike |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB uSD on Orange Pi 5 running Armbian 22.11 Jammy XFCE |
| Test #67,620 - 2/25/23 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SSD on Pi 4 using Sabrent and Crucial BX500 |
| Test #67,609 - 2/25/23 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend ASTC |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | HomePi |
| Test #67,603 - 2/24/23 7:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | nvme |
| Test #67,594 - 2/24/23 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,153 |
| User: | uu |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WP128) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC WP128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kk |
| Test #67,586 - 2/24/23 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDCard on Pi 4 |
| Test #67,581 - 2/24/23 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,253 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,578 - 2/24/23 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #67,564 - 2/24/23 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,257 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,558 - 2/23/23 9:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 921 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi Zero W #1 with Amazon Basics 64GB MicroSD |
| Test #67,542 - 2/23/23 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 925 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #67,536 - 2/22/23 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung ED2S5 128G TF on VisionFive2 |
| Test #67,528 - 2/22/23 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 937 |
| User: | zuckerschurke |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Ugreen 50743, 174c:235c, Driver=uas |
| Test #67,526 - 2/22/23 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |