To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #67,525 - 2/22/23 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #67,519 - 2/22/23 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk microSD 16Gb on Pi4 |
| Test #67,503 - 2/22/23 2:31 am | |
|---|---|
| Score: | 800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #67,501 - 2/22/23 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,115 |
| User: | memar |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | lusb -t |
| Test #67,491 - 2/21/23 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung 64 |
| Test #67,489 - 2/21/23 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 309 |
| User: | arbustaloxolatsubra |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | raspberry pi 3 b+ rev 1.3 with sandisk sl64g sd card |
| Test #67,486 - 2/21/23 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,553 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kioxi |
| Test #67,480 - 2/21/23 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #67,478 - 2/21/23 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Test #67,476 - 2/21/23 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB SDXC on Pi 4 |
| Test #67,473 - 2/21/23 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 909 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD |
| Test #67,469 - 2/21/23 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #67,467 - 2/21/23 4:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,466 - 2/21/23 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Lexar32gb |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32gb on Rasp Pi 8gb |
| Test #67,462 - 2/21/23 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | all |
| Test #67,456 - 2/20/23 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Micro Center 32GB Micro SSD on Pi 4B |
| Test #67,454 - 2/20/23 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | X96 Max |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | x96max microSD |
| Test #67,444 - 2/20/23 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #67,442 - 2/20/23 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | risto |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | orangepi 5 samsung 64GB sd card |
| Test #67,436 - 2/20/23 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SC16G) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | C0 |
| Note: | SSD128 |