To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #67,330 - 2/17/23 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk microSD SR64G on Pi 400 |
| Test #67,308 - 2/16/23 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | BubblesTheFish |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston CANVAS Select Plus 128Gb |
| Test #67,307 - 2/16/23 6:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 810 |
| User: | BubblesTheFish |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston CANVAS Select Plus 32Gb |
| Test #67,306 - 2/16/23 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston microsd card |
| Test #67,305 - 2/16/23 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 861 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | micro sd card in rk3328 |
| Test #67,299 - 2/16/23 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,202 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk64Gb |
| Test #67,287 - 2/16/23 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #67,286 - 2/16/23 12:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi 4 on SanDisk 32gb ssd |
| Test #67,281 - 2/15/23 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | MOST2K2 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MyPi4 -greets MOST2K2 |
| Test #67,270 - 2/15/23 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | Panasonic SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Panasonic SD16G microSD on RK3288 Asus Tinker Board |
| Test #67,261 - 2/15/23 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,138 |
| User: | ricecows |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Panasonic Y032V SD on Pi4 running Raspberry Pi OS 64bit |
| Test #67,250 - 2/15/23 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk16 |
| Test #67,248 - 2/15/23 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #67,238 - 2/15/23 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston NV1 NVMe M.2 on Pi 400 using Realtek USB Adapter |
| Test #67,237 - 2/15/23 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card failover |
| Test #67,231 - 2/14/23 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C0 |
| Test #67,227 - 2/14/23 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Raspberry W |
| Test #67,216 - 2/14/23 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 932 |
| User: | Daviteusz |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #67,208 - 2/13/23 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 881 |
| User: | wester.minsk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Orange Pi PC Plus |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | H3 TV box SDcard 32g |
| Test #67,192 - 2/13/23 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung 32gb sd on pi 4 |