To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #65,518 - 1/4/23 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 327 |
| User: | willworkforicecream |
| Brand: | Transcend (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend ASTC |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Gigastone Industrial MLC U1 C10 on 3B+ |
| Test #65,516 - 1/4/23 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 901 |
| User: | Spartan195 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB UHS1 |
| Test #65,513 - 1/4/23 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend Memory Card |
| Test #65,512 - 1/4/23 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,490 - 1/3/23 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #65,489 - 1/3/23 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,486 - 1/3/23 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,267 |
| User: | sagg85 |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | OrangePi5 with SDCard (fixed) |
| Test #65,485 - 1/3/23 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 734 |
| User: | sagg85 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspberry3b+ with SDCard |
| Test #65,484 - 1/3/23 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,241 |
| User: | sagg85 |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | OrangePi5 with SDCard |
| Test #65,478 - 1/3/23 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #65,465 - 1/3/23 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,221 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #65,457 - 1/3/23 1:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #65,456 - 1/2/23 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4_2Gb |
| Test #65,455 - 1/2/23 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi0w_sadisk32 |
| Test #65,453 - 1/2/23 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme A1 32GB on Libre Computer Le Potato |
| Test #65,447 - 1/2/23 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,483 |
| User: | BNB |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card Kodak V30 |
| Test #65,446 - 1/2/23 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 644 |
| User: | Roohi |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingstar SD 32GB on RPi3 |
| Test #65,444 - 1/2/23 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,246 |
| User: | BNB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk SD Card |
| Test #65,442 - 1/2/23 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #65,440 - 1/2/23 9:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Odroid-m1 |