To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #66,040 - 1/15/23 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | 64g-microsd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB microsd |
| Test #66,039 - 1/15/23 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,087 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #66,038 - 1/15/23 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SSD Kingston A400 480GB 2.5 on PI4 using ICY BOX Adapter Cable SATA to USB 3.0 |
| Test #66,036 - 1/15/23 1:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,111 |
| User: | fuckthisworld |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | cpu plus sd overclock |
| Test #66,034 - 1/15/23 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,059 |
| User: | tinko |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sanmax |
| Test #66,029 - 1/15/23 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | utubyoudesu |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sanmax sd |
| Test #66,027 - 1/14/23 11:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SR64G) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | C0 |
| Test #66,026 - 1/14/23 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 414 |
| User: | unko |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | shitsd |
| Test #66,025 - 1/14/23 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #66,019 - 1/14/23 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #66,014 - 1/14/23 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 3B+ with uSD card |
| Test #66,004 - 1/14/23 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 682 |
| User: | harrisda |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk UltraII 480GB |
| Test #66,001 - 1/14/23 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 414 |
| User: | hikakintv |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | shit card part2 |
| Test #66,000 - 1/14/23 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 413 |
| User: | seikintv |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | shit sd card |
| Test #65,999 - 1/14/23 1:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,150 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Panasonic MicroSD A1 Original 32 GB |
| Test #65,992 - 1/13/23 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #65,986 - 1/13/23 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 128 Gb A2 4k U3 |
| Test #65,985 - 1/13/23 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 848 |
| User: | Boenike |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB SD Card on Orange Pi 5 |
| Test #65,984 - 1/13/23 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,066 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #65,982 - 1/13/23 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |