To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #47,714 - 7/13/21 3:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #47,703 - 7/12/21 8:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,700 - 7/12/21 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD-Card-32GB |
| Test #47,680 - 7/12/21 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,676 - 7/12/21 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | C10 |
| Note: | SD |
| Test #47,675 - 7/12/21 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #47,674 - 7/12/21 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung MB-MC64GA EVO Plus Scheda microSD da 64 GB, UHS-I U3 |
| Test #47,672 - 7/12/21 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 665 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Lexar SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 16gb |
| Test #47,662 - 7/11/21 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,073 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #47,657 - 7/11/21 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | None |
| Test #47,654 - 7/11/21 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | 128 gb ssd |
| Test #47,653 - 7/11/21 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC32G |
| Test #47,651 - 7/11/21 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB |
| Test #47,648 - 7/11/21 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #47,644 - 7/11/21 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #47,639 - 7/10/21 11:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 856 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #47,634 - 7/10/21 10:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #47,632 - 7/10/21 9:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | ethzero |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #47,631 - 7/10/21 9:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #47,629 - 7/10/21 7:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 457 |
| User: | node3 |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | Transcend SDC |
| Class: | C10 |