To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #46,708 - 6/15/21 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | bobo.pi400,new test |
| Test #46,706 - 6/14/21 10:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,200 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk SDcard on Pi 4 |
| Test #46,703 - 6/14/21 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,700 - 6/14/21 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung MicroSD 128GB |
| Test #46,693 - 6/14/21 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | jeremygd |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,688 - 6/14/21 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Mikifriki |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD EVO+ Class10 |
| Test #46,683 - 6/14/21 12:57 am | |
|---|---|
| Score: | 676 |
| User: | MaxT |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64 SD card Raspberry Pi4 |
| Test #46,682 - 6/14/21 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | MaxT |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lemiwei 32 SD Card on PI4 |
| Test #46,678 - 6/13/21 10:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Realtec NVMe |
| Test #46,673 - 6/13/21 9:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #46,665 - 6/13/21 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro / Pi4 (standard clock speed) |
| Test #46,656 - 6/13/21 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #46,654 - 6/13/21 12:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,230 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar PGD |
| Class: | A1 C10 V60 U3 |
| Test #46,650 - 6/12/21 11:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,635 - 6/12/21 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 989 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra . microSDHC UHS-I |
| Test #46,632 - 6/12/21 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | adapter |
| Test #46,627 - 6/12/21 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme |
| Test #46,623 - 6/12/21 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,258 |
| User: | sm |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi 4 |
| Test #46,621 - 6/12/21 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,171 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SdCard |
| Test #46,618 - 6/12/21 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB A1 on Pi4 |