To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #46,614 - 6/12/21 12:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | memory card |
| Test #46,601 - 6/11/21 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,592 - 6/11/21 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 884 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SDcard 32GB |
| Test #46,590 - 6/11/21 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | generic sd card |
| Test #46,588 - 6/11/21 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,055 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Intenso III on Raspberry 3 |
| Test #46,586 - 6/11/21 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD 256 |
| Test #46,581 - 6/11/21 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme microSDXC on Pi4 |
| Test #46,577 - 6/11/21 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ls |
| Test #46,576 - 6/11/21 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | MicroSD64 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk MicroSD 64Go |
| Test #46,575 - 6/11/21 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #46,572 - 6/10/21 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,099 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,562 - 6/10/21 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,062 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,559 - 6/10/21 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 64 GB |
| Test #46,555 - 6/10/21 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 981 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #46,544 - 6/10/21 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Netac SD Card 32 GB A1 V30 |
| Test #46,541 - 6/10/21 1:54 am | |
|---|---|
| Score: | 367 |
| User: | Weebs |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 |
| Note: | pi 4 rob SD |
| Test #46,532 - 6/9/21 10:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #46,523 - 6/9/21 7:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,521 - 6/9/21 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,008 |
| User: | Rilyntar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Netac 32GB MicroSDCard SDHC @RPi4B 8GB with RaspiOS 20210304 |
| Test #46,520 - 6/9/21 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,195 |
| User: | SanDisk_32GB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisck_32GB |