To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #46,520 - 6/9/21 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,195 |
| User: | SanDisk_32GB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisck_32GB |
| Test #46,510 - 6/9/21 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #46,508 - 6/9/21 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,507 - 6/9/21 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #46,505 - 6/9/21 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 885 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | My sd-card |
| Test #46,502 - 6/9/21 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 Intial test on sandisk SD card |
| Test #46,498 - 6/8/21 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #46,496 - 6/8/21 8:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDCARD |
| Test #46,491 - 6/8/21 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi 4 |
| Test #46,487 - 6/8/21 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,169 |
| User: | Rolf |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,482 - 6/8/21 1:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128GB Ultra MicroSDXC UHs-I Memory Card |
| Test #46,478 - 6/7/21 10:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk - Model: SB64G SD card |
| Test #46,477 - 6/7/21 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,234 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,472 - 6/7/21 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD Card on Pi 4 with SP A55 SSD on USB3. |
| Test #46,470 - 6/7/21 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,522 |
| User: | WTZL |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sorry, no clue |
| Test #46,468 - 6/7/21 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | asf |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | asdf |
| Test #46,467 - 6/7/21 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | piper |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128gb SD ultra |
| Test #46,463 - 6/7/21 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro A1 (SDXXX C10 V30 U3) |
| Test #46,462 - 6/7/21 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #46,461 - 6/7/21 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro A2 (SDXXX C10 V30 U3) |