To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #46,207 - 5/30/21 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 623 |
| User: | Chunky |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk ultra plus 16GB on Pi 3B |
| Test #46,204 - 5/30/21 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 665 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Verbatim 64GB SD card on Pi4B |
| Test #46,201 - 5/30/21 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 441 |
| User: | wildfirez98 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk SU32G SD Card on Pi 3 |
| Test #46,199 - 5/30/21 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,195 - 5/30/21 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD-Card |
| Test #46,191 - 5/30/21 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,190 - 5/29/21 11:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 977 |
| User: | jchambers |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test#2 |
| Test #46,188 - 5/29/21 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32G on Pi 3B |
| Test #46,180 - 5/29/21 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | winlin |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | gdg |
| Test #46,178 - 5/29/21 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 |
| Note: | sd_card |
| Test #46,160 - 5/28/21 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #46,157 - 5/28/21 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,199 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra Plus 32GB |
| Test #46,155 - 5/28/21 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #46,154 - 5/28/21 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,152 - 5/28/21 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,234 |
| User: | flashcool |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #46,150 - 5/28/21 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Note: | test |
| Test #46,148 - 5/28/21 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,142 - 5/28/21 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,156 |
| User: | mkairys |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB MicroSD A2-SDSQXA2-064G-GN6MA on Pi 4 |
| Test #46,140 - 5/28/21 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,247 |
| User: | Serviti |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroSD 32GB on Pi 4 |
| Test #46,138 - 5/28/21 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Kingston A400 |